شنبه 3 فروردین 1398

برگزاری نخستین نشست ستاد انتخابات گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/10/27 10:27 بازدید: 345

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، استاندار ظهر امروز در نخستین نشست ستاد انتخابات گیلان گفت: رعایت مر قانون، امنیت و آرامش، صحت انتخابات و مشارکت حداکثری چهار اصل مهم در انتخابات سال ۹۶ است.

 دکتر نجفی در این نشست با بیان اینکه مردم در انتخابات مختلف پس از پیروزی انقلاب با مشارکت پرشور خود امیدشان به آینده‌ی نظام را نشان می‌دهند گفت: هر چه انتخابات پرشورتر و با مشارکت حداکثری صورت پذیرد، شرایط انتخابات اصلح بهتر فراهم می شود.

وی با بیان اینکه مجریان انتخابات در استان موظفند با همکاری دستگاه‌ ها و نهادهای ذیربط شرایط مشارکت گسترده‌ی مردم را در انتخابات پنجمین دوره‌ی شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ‌ انتخابات ریاست جمهوری فراهم کنند گفت: اعضای ستاد انتخابات از امروز در کنار وظایف  ذاتی که در سمت‌ های خود برعهده دارند موظفند وظایف محوله را با حساسیت بالا و به نحو احسن انجام دهند.

نجفی گفت: البته انجام وظایف انتخاباتی نباید رسالت‌ های دیگر اعضای ستاد انتخابات در خدمات‌ رسانی به مردم در وظایف، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اطلاع رسانی که دارند را  کمرنگ کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه رئیس جمهوری به عنوان دومین مقام کشور اختیارات گسترده‌ای براساس قانون اساسی دارد گفت: اهمیت انتخاب ریاست جمهوری در بعد کلان ملی و انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در بعد محلی و منطقه‌ای موجب حساسیت بالای انتخابات سال آینده است.

وی گفت: باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب رعایت مرقانون، امنیت و آرامش، صحت انتخابات و فراهم کردن زمینه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیش‌رو حائز اهمیت است.

نجفی با بیان اینکه رئیس، دبیر و مسئولان کمیته‌ها و اعضای ستاد انتخابات گیلان دارای سوابق و تجربه‌ی لازم در برگزاری انتخابات هستند گفت: آموزش‌ های لازم به مجریان انتخابات با جدیت پیگیری شود.

استاندار گیلان همچنین رعایت اصل بیطرفی را از سوی اعضای ستاد انتخابات و برگزار کنندگان انتخابات مهم و ضروری دانست.

گفتنی است در پایان این نشست، احکام رئیس، دبیر و مسئولان کمیته‌ها و اعضای ستاد انتخابات استان گیلان از سوی استاندار اهداء شد.

استاندار گیلان در احکام دبیر ،اعضاء و  مسئولان کمیته‌های ستاد انتخابات استان گیلان نیز اظهار امیدواری کرده است: با اتکال به الطاف الهی و بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست‌های دولت تدبیر و امید ضمن هماهنگی با رئیس ستاد انتخابات استان با اتخاذ تمهیدات لازم و ضروری در برگزاری انتخاباتی شکوهمند در شأن مردم ولایتمدار گیلان در فضایی امن و توأم با نشاط و آرامش که در آن به حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس و برابر مر قانون توجه لازم گردد موفق و مؤید باشید.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی